Kdo jsme

Zakladateli jsou maminky a tatínkové, kteří chtějí rozvinout prorodinné aktivity v obci, aktivně se setkávat a udělat něco pro své děti, pro sebe i ostatní obyvatele naší vísky.

Tato společná touha byla podnětem pro založení spolku, který si klade za cíl podílet se aktivněji na rozvoji kulturního, společenského a sportovního života v obci a to zejména prostřednictvím aktivit pro děti a mládež.


Chceme svou činností podpořit návrat původních tradic a zvyků do života obce. Doufáme, že pořádáním akcí pro děti a širší veřejnost můžeme přispět k rozvoji a povznesení společenského života ve Vyšních Lhotách tak, aby nejen zdejší obyvatelé, ale i návštěvníci z krajin blízkých či dalekých měli důvod se vracet za příjemně a kvalitně stráveným časem.

Každoročně chceme uspořádat například Otvírání studánek, Velikonoční tvoření, Svatojánskou slavnost, Svatomartinskou slavnost, Mikulášskou nadílku, Vánoční tvoření, Adventní spirálu s Betlémským světlem, nebudou chybět ani oblíbený Rej čarodějnic či Drakiáda. O všech těchto akcích budeme včas informovat na vývěsních tabulích v obci a také na našich webových stránkách.

Současně budeme usilovat o vybudování Centra coby prostoru pro setkávání lidí všech věkových skupin se společným zájmem o tvoření, sdílení, vzájemnou podporu a inspiraci.

Na všech těchto činnostech chceme aktivně spolupracovat s obcí, oslovovat a aktivně žádat další partnery o podporu formou dotací a grantů.

Jsme spolek otevřený každému, kdo má chuť a elán podílet se na naší činnosti, neváhejte nás kontaktovat.


Proč to děláme

Protože máme rádi děti a není nám jedno jak a kde vyrůstají. Je na nás kterou cestou se v životě vydají. V dnešní době není pro rodiče téměř žádný problém dítěti postavit pískoviště, klouzačku či trampolínu u svého domku. Naložit dítě po školce či škole do auta a odvést ho k sobě „za plot“. Později ho připojit na sociální sítě a nechat ho svému osudu. Každé na svém dvorku, každé za svým tabletem.

My jim však chceme nabídnout jedno velké společné hřiště. Společné bruslení a bobování v zimě, společné výlety v létě. Poznávání tradic jako jsou Velikonoce a Vánoce. Je toho hodně proč to všechno děláme...

Budeme rádi za každého rodiče, který to vidí podobně


Kdo nás podporuje

Adresa

Vyšní Lhoty dětem, z.s.
Vyšní Lhoty 14
739 51 Vyšní Lhoty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Newsletter

Zaregistrujte svůj email a žádná zajímavá akce Vám tak neuteče :)

© 2015 - 2022 Vyšní Lhoty dětem  |  webdesign tomoszek.cz