Masopustní průvod 2022

Zima nám tak nějak protekla mezi prsty a jaro zaťukalo na zem. Z trávy nesměle vykukují sněženky a sedmikrásky a kalendář nám říká, že do Velikonoc je měně, než 40 dní. A proto, abychom dětem ukázali, co znamená masopust, svolali jsme masopustní průvod. Dnes už je jiná doba a spoustě lidí nedává smysl udržovat masopustní zvyky. Nicméně myslíme, že je fajn dětem tuto dávnou tradici představit.

Masopustní průvod byl pestrý, 13 dětských masek a 4 z řad rodičů. Pohádkové bytosti, jako karkulka, ježibaba nebo král, masky řemeslníků a dokonce 2 smrťáci. Nechybělo ani vodění medvěda, ten však byl velmi klidný a nedělal žádné lotroviny. Celkem nás šlo 22 + medvěd. Slunce se snažilo, ale přesto, když se schovalo za kopec, bylo znát, že paní Zima se ještě nevzdala své vlády. Chyběla nám bába s nůší i Laufr, takže jsme nikomu na vrata nebouchali a nekoledovali masopustní dobroty.

Příští rok se připravíme lépe a snad si děti vykoledují kromě preclíku i jiné masopustní dobroty. Těšíme se na další ročník.

 

Fotogalerie

Adresa

Vyšní Lhoty dětem, z.s.
Vyšní Lhoty 14
739 51 Vyšní Lhoty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Newsletter

Zaregistrujte svůj email a žádná zajímavá akce Vám tak neuteče :)

© 2015 - 2022 Vyšní Lhoty dětem  |  webdesign tomoszek.cz