Velikonoční tvoření 2019

Již po druhé jsme se Na Zelený čtvrtek sešli v Maryčce, abychom společně s dětmi upletli pomlázky a ozdobili vajíčka a řehtačky a načerpali velikonoční pohodu. Letos přišly Velikonoce později než loni, a tak vrbových proutků bylo dosti. Na proutí jsme se vydali již v pondělí, počasí nám přálo a děti si to skutečně užily. Doufáme, že rok od roku se nás sejde víc a že i tato akce se stane tradicí. 

Pomlázky jsme pod vedením pana Pavla Kohuta pletli ze sedmi proutků. I letos to některé větší děti to nakonec zvládly samy jen s malou dopomocí :-) a své pomlázky si kluci hned ozdobili pentličkami. 

Při zdobení vajíček jsme využili techniku omotávání vajíčka provázkem, bavlnkou, i jiné zajímavé výtvarné techniky. Velmi zajímavé bylo zdobení skořápky rozdrcenými skořápkami. Milým doplňkem byla ukázka techniky drátkování, kterou si mohly zájemkyně vyzkoušet. Rádi bychom tímto poděkovali paní Zdeňce Kubicové za ukázku drátkování a těšíme se na další spolupráci.

A protože na Zelený čtvrtek odlétají zvony do Říma a kostely utichají, děti si ozdobily dřevěné řehtačky.

Protože Velikonoce nejsou jen o vajíčkách a pomlázce ale také o výzdobě, byl zde i stoleček, kde si děti vyrobily kuřátka a zajíčky z vlněných bambulek. K velikonoční atmosféře přispěla i ochutnávka tradičního pečiva „Jidáše“ a „piškotového beránka“.

Velký dík patří všem rodičům ze spolku Vyšní Lhoty dětem, kteří vedli tvořivé stolečky, věnovali se našim, vašim dětem a také hospodyňkám za napečení dobrot.

Fotogalerie

Adresa

Vyšní Lhoty dětem, z.s.
Vyšní Lhoty 14
739 51 Vyšní Lhoty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Newsletter

Zaregistrujte svůj email a žádná zajímavá akce Vám tak neuteče :)

© 2015 - 2020 Vyšní Lhoty dětem  |  Všechna práva vyhrazena

tomoszek.cz